Psycholog online – zdalna pomoc

psycholog online

Psycholog online

Szukasz wsparcia psychologa? Online prowadzone są psychoterapie, które stanowią alternatywę dla spotkań stacjonarnych w gabinecie. Taka forma rozmowy i warsztatów spopularyzowała się w czasie pandemii, ale okazało się, że jest lubiana przez pacjentów i chętnie proponowana przez specjalistów. Daje niemal nieograniczony dostęp do usług psychologicznych, z których chory może korzystać, pozostając w zaciszu własnego domu.

Psychoterapia online – jak wygląda?

Udział w psychoterapii online pod względem merytorycznym nie różni się znacząco od warsztatów stacjonarnych. Podczas spotkań wirtualnych można rozmawiać, obserwować mowę ciała, wykonywać zadania, udostępniać materiały i wiele innych. Przewagą tej formy jest natomiast jej dostępność – uczestnik terapii może łączyć się ze swoim terapeutą z każdego miejsca, w którym ma dostęp do sieci. Potrzebuje do tego, telefonu, tableta lub laptopa.

Podczas sesji:

  • omawiane są problemy, wyzwania, osiągnięcia,
  • stawiane są nowe zadania i wyzwania,
  • prowadzone są rozmowy i warsztaty.

Z powodzeniem psychoterapię online można zorganizować w formie indywidualnej lub grupowej – w zależności od problemu i potrzeb.

Psycholog online – dlaczego warto skorzystać z usług?

Szukasz psychologa? Online znajdziesz specjalistę, który może być oddalony od Ciebie nawet o setki kilometrów. Taka forma terapii nie ogranicza Cię wyłącznie lokalnie, lecz daje znacznie więcej możliwości w znajdowaniu ciekawych ofert. W ten sposób możesz też trafić na psychoterapię online w Spokój w Głowie.