Lista rzeczy, które musisz zrobić/zobaczyć będąc w Wietnamie!!!

Wietnam to magiczne miejsce, które każdy powinien zobaczyć, ale zanim zdecydujesz się wyjechać do Wietnamu to uważaj, bo może Ci się spodobać. Istnieje także bardzo duże prawdopodobieństwo, że będziesz jeszcze chciał tam kiedyś wrócić, a wbrew pozorom oraz powszechnie panującej opinii ten kraj to coś o wiele więcej niż dżungla, wojna oraz ludzie w spiczastych kapeluszach biegający po polach ryżowych. Co w takim wypadku ma do zaoferowania przyjezdnym Wietnam? Poniżej znajdziesz listę rzeczy, które musisz koniecznie zrobić czy też zobaczyć będąc w Wietnamie!

Przede wszystkim musisz zacząć od Halong Bay, czyli Zatoki Lądującego Smoka oraz Wyspy Cat Ba, ponieważ bez wątpienia jest jedno z najpiękniejszych miejsc, które możesz zobaczyć w Wietnamie. Na czym polega magia tego miejsca? Jest ono owiane legendami, urzekające oraz dziewicze. Będąc tam dobre kilka godzin zajmie Ci pływanie statkiem pomiędzy maleńkimi wysepkami porośniętymi dżunglą oraz olbrzymimi skałami wyłaniającymi się bezpośrednio z morza. Gdy już leżycie na pokładzie, kołysani falami to możecie obserwować pływające wioski rybackie, dzikie plaże oraz skaczące po drzewach małpy i w końcu możecie poczuć się niczym w bajce.

Następnie pora na przesiadkę na kajak, żeby opłynąć sąsiednie laguny oraz jaskinie. Musicie jednak pamiętać, że w Wietnamie, z zresztą jak i w wielu innych miejscach pogoda jest bardzo zmienna, a na środku morza może Was zastać nagle tropikalna burza, która do bezpiecznych nie należy, ale na pewno jest to niezapomniana przygoda przez długie lata. Jeśli jednak pogoda Wam dopisze to koniecznie powinniście się wdrapać także na najwyższe w okolicy wzgórze, po to, aby odwiedzić opuszczony Fort Cannon, ponieważ można podziwiać z niego naprawdę zapierające dech w piersi widoki na całą zatokę .

Obowiązkowo musicie także przeżyć także Tam Coc – czyli dwugodzinny rejs łódką pomiędzy wapiennymi wzgórzami oraz zielonymi polami ryżowymi. Macie gwarantowane bajkowe widoki, tym bardziej, że przepływa się przez kilka całkiem interesujących poziomych jaskiń. Co ciekawe, wyjątkowości temu rejsowi nadaje fakt, że Wietnamczycy wiosłują za pomocą nóg. Dodatkowo w okolicy znajduje się także całkiem interesująca kilkupoziomowa świątynia zbudowana na wzgórzu, z czego jedna sala wykuta jest w skalnej jaskini. Oprócz tego ze szczytu rozciąga się naprawdę piękna i wyjątkowa panorama niemalże całej okolicy. Będąc w Wietnamie musicie to przeżyć oraz zobaczyć, bo inaczej cały wypad w te rejony naprawdę nie miałby sensu!