Wietnam w wielu smakach, niezwykłe miejsca

W przypadku, gdy poszukujecie pomysłu na wakacje w trakcie których nie tylko odpoczniecie w ciepłym i pięknym miejscu, ale także poznacie nowe kultury oraz zobaczycie coś całkiem niezwykłego idealnym kierunkiem dla Was będzie właśnie Wietnam! Poniżej znajdziesz opis niezwykłych miejsc, które warto zobaczyć będąc w Wietnamie.

Generalnie musisz wiedzieć, że Wietnam jest to kraj o długiej oraz imponującej historii, a dzieje osadnictwa na tych terenach sięgają tysiącleci przed naszą erą. Doskonałym przykładem tak starej miejscowości jest Hoi An, to starożytne miasto od wieków pełniło bardzo ważne dla kraju funkcje handlowe, chociaż w ostatnich latach ustąpiło pod tym względem miejsce innym ośrodkom. Przede wszystkim można tutaj podziwiać przepiękną architekturę, która na pierwszy rzut oka robi wrażenie zupełnie eklektycznej i imającej się jakichkolwiek podziałów sztuki. Dobrze jednak jest się przejść tutejszymi uliczkami, po to, aby poczuć niesamowity klimat Hoi An oraz przekonać się, że ta wstępna impresja jest jak najbardziej myląca. Musimy pamiętać, że pochodzące z różnych epok zabudowania to cudowny pomnik historii oraz świadectwo tego, jak rozwijało się miasto. Jakby tego było mało to w Hoi An będziecie mieć także okazję zrobić zakupy w prawdziwych, starożytnych sklepach oraz sprawdzić, czy wiele się w nich zmieniło od zamierzchłych czasów.

Powinniście też wiedzieć, że Wietnam jest krajem pełnym przeciwności, a przekonacie się o tym najlepiej, jeżeli po Hoi An zdecydujecie się odwiedzić Ho Chi Minh. Jest to miasto, w którym znajdziecie bardzo dużo  przykładów architektury kolonialnej, szczególnie w stylu francuskim, podobnie jak w reszcie kraju. Jednak Ho Chi Minh wyróżnia jego druga część, ponieważ jest nowoczesna oraz pełna wieżowców ze szkła i ze stali. Mało tego, jest to największy ośrodek miejski w Wietnamie i pełni niesamowicie ważne funkcje gospodarcze, a także biznesowe, stąd też taki charakter niektórych jego dzielnic. Zdecydowanie warto wybrać się do wieżowca Bitexco Financial, bo na jego 49 piętrze znajduje się taras widokowy, z którego będziecie mogli podziwiać miejską panoramę.

Wietnam posiada także wiele regionów, które mogą poszczycić się niesamowitą przyrodą, której w żaden sposób nie naruszyła działalność człowieka. Doskonałym przykładem tego może być największa wyspa kraju, czyli Phu Quoc. Otóż jej ludność zajmuje się tradycyjnie trzema rzeczami – produkcją sosu rybnego, czarnego pieprzu oraz poławianiem pereł. W tym momencie pojawia się tutaj coraz to więcej hoteli, barów i klubów, które otwierane są oczywiście z myślą o turystach. Natomiast jeżeli chcielibyście wypocząć na tutejszych rajskich plażach, zwiedzać wspaniałe lasy tropikalne oraz nurkować na rafie koralowej to możecie mieć tutaj ku temu ostatnią okazję.