Co warto przywieźć z wycieczki do Wietnamu?

Wycieczka do Wietnamu to wielka przygoda życia z której na pewno przywieziemy ze sobą tysiące wspomnień oraz masę niepowtarzalnych zdjęć. Jednak czy to wszystko? Wybierając się na tak odległą wycieczkę w tak egzotyczne miejsce można przywieźć z niej wiele ciekawych pamiątek oraz smacznego jedzenia. Nie wiesz co ciekawego mógłbyś przywieźć ze sobą z Wietnamu? Poniżej znajdziesz listę ciekawych propozycji, którą będziesz mógł potem na spokojnie rozważyć.
Przede wszystkim będąc w Wietnamie warto pomyśleć o przywiezieniu stamtąd różnych owoców, takich jak: owoce mango, rambutany czy też mangostany. Są to na pewno owoce, które trudno dostać w Polsce, a smakują wyśmienicie. Oprócz tego dobrze przywieźć ze sobą także kawę Trung Nguyen, maść tygrysią czy słodycze wietnamskie, w tym cukierki imbirowe GingerBon. Ciekawą pamiątką będą na pewno także stroje szyte na miarę typu sukienki czy też tuniki i inne zestawy z Sapa i Hoi An, których nie kupicie w Polsce. Dodatkowo możecie przywieźć ze sobą także wyjątkowy jedwab, który również dostaniecie w Hoi An.

Dużo osób poleca także wężową wódkę, którą na pewno zaskoczycie swoich domowników przywożąc ją do Polski. Poza tym to oczywiście dobrze jest się zaopatrzyć w dużą liczbę herbat oraz cukierków zawijanych w papier ryżowy, ponieważ na pewno będą one miały największe branie. Wracając do słodyczy to do egzotycznych smakołyków możemy na pewno zaliczyć cukierki kokosowe z delty Mekongu z orzeszkami albo durianem czy też pałeczki z masą perłową. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą także pysznego sosu rybnego! Tylko zapakujcie go ostrożnie, aby nie rozlał się Wam w czasie podróży. Koniecznie musicie przywieź z Wietnamu słynny kapelusz, a do tego możecie dokupić sobie jeszcze piękny kilim na ścianę na bambusowych kijach.

Z bardziej praktycznych rzeczy warto zaopatrzyć się także w wietnamskie, skórzane męskie torby na ramię Gorgio Armaniego (wersja wietnamska), które są naprawdę świetnie wykonane oraz mają rewelacyjny design. A co najlepsze kosztują tylko koło 30-40 dolarów, a tak dobrych designów trudno będzie w Polsce znaleźć. Oprócz tego mogę polecić Wam również zieloną czapkę-hełm, którą Wietnamczycy naprawdę noszą na co dzień, natomiast dla koneserów nakryć głowy godne do polecenia są także prześliczne kaski-kaszkietówki, w których jeżdżą na motorkach po ulicy niemal każdego dnia. Co do koneserów sztuki to koniecznie powinni oni zabrać ze sobą obrazy ręcznie malowane na papierze ryżowym oraz  obrazy wyszywane jedwabiem. Ciekawym pomysłem jest także przywiezienie ze sobą pereł słodkowodnych w postaci kolczyków czy naszyjnika, jedwabnych koszul i sukni, oczywiście pałeczek, kawy oraz garnuszka z sitkiem, suszonych ziół do nalewek, między innymi z żenszeniem oraz bazuki (fajki wodnej z bambusa) oraz tytoniu do niej. Jak widać pomysłów na pamiątki z Wietnamu nie brakuje, wybór należy tylko do Was!