Co warto zobaczyć w Wietnamie?

Trzeba przyznać, że w Wietnamie jest naprawdę mnóstwo miejsc, które każdy turysta powinien odwiedzić. Każdy mając przed oczami film „Rambo” zapewne nie marzy o podróży do tego kraju, ale nie wszystko wygląda tam tak, jak jest to ukazane w filmie. Musisz wiedzieć, że Wietnam to niesamowicie towarzyski kraj, który ceni sobie kulturę oraz dobrą kuchnię. Pytanie więc co warto zobaczyć w Wietnamie? Poniżej znajdziesz krótki opis miejsc oraz rzeczy, które koniecznie musisz zobaczyć będąc w Wietnamie.

Zacznijmy od Hue  - jest to historyczna stolica sprzed wielu lat, która kryje w sobie przepiękne zabytki oraz dzieła architektury. Generalnie wyglądem przypomina ona Koreański Phenian i choć styl jest podobny to w Hue czujemy atmosferę wyniosłości. Zdecydowanie jest to miejsce bardzo obfite w atrakcje przeróżnego rodzaju. Ponieważ jest to historyczna stolica z wcześniejszych lat jest tutaj wiele zabytków oraz wartych odwiedzenia miejsc. To miasto jest spokojniejsze niż Sajgon czy też Hanoi, ma ono swoją magię oraz specyficzny urok. Powinieneś jednak wiedzieć, że na skutek wojny wietnamskiej Hue bardzo ucierpiało, ponieważ znalazło się w bezpośredniej bliskości linii demarkacyjnej, co przyniosło bardzo fatalny skutek. Natomiast w czasie konfliktu był ono wielokrotnie niszczone przez obie strony. Potem po wojnie miasto odbudowane, restaurując również cytadelę oraz zakazane purpurowe miasto, w czym spory udział miał zespół polskich konserwatorów kierowany przez Kazimierza Kwiatkowskiego.

Następnie powinniśmy się koniecznie udać  nad zatokę Ha Long, ponieważ jest prawdopodobnie najbardziej popularna atrakcja turystyczna Wietnamu, dodatkowo jest ona wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.  Charakteryzują ją przepiękne tereny, które idealnie nadają się zarówno na odpoczynek, jak i do aktywnego spędzania wolnego czasu. Generalnie zatoka znajduje się w północnej części Wietnamu, około 160 kilometrów na południowy wschód od stolicy (Hanoi) i zajmuję ona powierzchnię około 1500 kilometrów sześciennych. Składa się na nią ponad 1900 skalistych wysp oraz wysepek. Dodatkową są tam jaskinie, groty, lasy deszczowe, kurorty – a to są zaledwie niektóre z atrakcji, jakie czekają tam na turystów. Oprócz tego można tam także wynająć łódkę i pływając po zatoce podziwiać malownicze widoki lub po prostu wybrać się w rejs statkiem. Zawsze można też wyskoczyć ze znajomymi na biwak w głąb lasu, a na pewno zobaczymy tam wiele ciekawych rzeczy oraz może spotka nas jakaś ciekawa przygoda!